آذين وب

سيستم مديريت محتوا

طراحي سايت

طراحي وب

طراحي وب سايت

طراحي وب سايت

گروه فرهنگی وهنری سرویاسین

گروه درسال ۸۰ باهمراهی و همیاری علاقمندان به فرهنگ و هنر در تهران فعالیت خود را آغاز کرد. از آن زمان  همراه با علاقمندان رشد فرهنگی و هنری هربار تجربه ایی نو داشته ایم. درسال ۸۵ اولین نمایشگاه جمعی نقاشی را برپا کردیم در همان سال گروه هنرمندان سرویاسین تشکیل شد .رویکرد اصلی این گروه «هنر برای خودشناسی »بود که پس از آن هرسال یک نمایشگاه جمعی از آثار اعضاء برپا شده است.

پس از یک مطالعه چندین ساله آموزه توسعه خلاق که توسط احمدرضا آذر مدیر این گروه ارائه شده بود با حدود ۱۲فر اگیر آغاز شد. نتایج رصد شده از کارهای این فراگیران ۶ساله با درج گزارشات مکتوب و تهیه عکس و فیلم در همان سال چنان نتایجی داشت که متقاضیان این نگاه وآموزه  افزون تر شدند در این آموزه آموزش نقاشی وهنر امکانی برای رشد واقع گرایی ودرک پدیده های ذهنی شد نقاشی بهانه رشد «کیفیت دیداری»و موسیقی وتوسعه ی بهترشنیدن بهانه ایی برای«کیفیت شنیداری» شد میزهای گفت و گوی کودکان با جدیت درآنها دنبال شد. خود کودکان معلمین اصلی این آموزه بودند .آنها راه را برای رشد و ارتقاء «کیفیت ذهنی »آغاز کردند. این میز های گفت وگو چنان موثر بودند که گویی حلال خیلی از مشکلات هستند. از همان زمان همکاری بعضی از دوستان روانشناس و آگاه در فلسفه ما را به مسیر جدید تری رهنمون کرد . در سال ۸۷ انتشارات سرویاسین به حول وقوه الهی آغاز به کار کرد و تجربیات رصدشده درسرویاسین منتشر شدند. علیرغم همه ی مشلات وسختی ها انتشارات در بین علاقمندان توسعه خلاقیت و توسعه اندیشه در کودکان جا باز کرد .خود  هنرجویان احمد رضا آذر اولین تصویر سازی کتابها را انجام داد ند .از شاگردان او آنهایی که در بستر اندیشه و خلاقیت کار کرده بودند با نظر و تشویق کارشناسان ،بعضی ها آثارشان چاپ شده است. کارگاه های اندیشه کودکان ونوجوانان رونق شا ن را از یکسال قبل از تاسیس انتشارات جشن گرفته بودند . حاصل زحمات آن کودکان که حالا نوجوان شده بودند چند همایش بود ومقالاتی از آنچه یاد گرفته یا تحلیل کرده بودند.بعضی از نشریات ازجمله رشد کودک ونوجوان یا برنامه اردیبهشت از تلاش های صورت گرفته گزارشاتی داشتند.

تعاونی فرهنگی وهنری سرویاسین نیز به منظور استحکام بخشیدن علاقمندان سرویاسین تاسیس شد که چون در بدو امر نگاه اقتصادی در آن فربه تر از فرهنگ وهنر شد با شکست روبرو شد وبا کمک حدود ۱۵ تن از اعضاء گرفتاری های مالی اش باعث نشد چراغ سرویاسین به خاموشی رود..اعضاء باقیمانده تعاونی خود را آماده کرده اند تا  به حول وقوه ی الهی صرفا با نگاه فرهنگی وهنری فعالیت مجدد خود را از سال ۹۲ کلید بزنند.

از همان سال اول هربار با مادران  و والدین دلسوز جلسات گفت وگو برقرار بود و چون برای یاد آوری از آن جلسات ،خلاصه هایی ارائه میشد  با سفارش دوستان ،بخشی از آن خلاصه ها در سایت گذارده شد. از کسانی که در سرویاسین رشد یافته وپژوهش هایی کرده اند مقالاتی ارائه یا آماده ارائه به سایت شد ه است. نوجوانان سرویاسین نیز مجله اینترنتی را ه انداخته اند. آخرین فعالیت جدی آنها برپایی نمایشگاه نقاشی با موضوع هنر برای خودشناسی بود.

از آخرین تجربه  های ما که  به خواست ولطف خدا نتایج درخشانی داشته  آموزه «مکمل خلاقیت» بوده است که روشی از تجربیات خود گروه و دیگرانی است که در حوزه کودک کار کرده اند.انشا الله نتایج آن درغالب مقاله پژوهشی به زودی ارئه میشود.

همکاران دلسوز و علاقمندان زیادی با مشاوره ها وهمدلی ها ما را یاری کرده اند.از ان جمله برادران مدیر موسسه علیرضا ومحمود آذر(چه از لحاظ علمی وچه از لحاظ مالی)احمد گلاببخش،فاطمه خرمی ،زهره کشاورز،لیلا علی قلی زاده،طیبه قاسمی ،علی حبیب دولابی،نیره شکری پور،فاطمه پناهی،محسن میرزاعلی ،تهمینه امیریان، رویا سخی کار،اکرم  وطیبه آذر،علی بهرامی ،الهام قنبری،فرحناز فردی فلاح،سارا ابراهیمی،مریم عیوضی ،حشمت اله رستمی ،لیلا جلیلی ،عرفان نوروزی،زهرا شیخ،زهرا فلاح چیزه،زیبا قاسمی،سهیلا قلی زاده،نگار مسلم آبادی،نرگس طاهری،حسن زعفری ومعصومه حسینی ،فاطمه یوسف زاده و افراد بسیار دیگر که احتمالا از قلم افتاده اند.

جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱
مدیر