آذين وب

سيستم مديريت محتوا

طراحي سايت

طراحي وب

طراحي وب سايت

طراحي وب سايت

معرفی کتاب «یک راه حل بهتر کرم های باغچه ما»

زباله ی خانگی معمولاً حاوی پوست میوه ها و باقیمانده سبزیجات بوده و در صورت قرار گرفتن در کیسه های زباله، به سرعت تولید شیرابه ی سمی و مضر می نماید. با تخلیه ی زباله های فاسد شده در اطراف شهرها، شیرابه ی سمی زباله ها موجب آلودگی آب، خاک و هوا می گردد. برای دفع زباله های تر، طبیعت راه حل بهتری را به ما نشان می دهد و آن استفاده از کرم های خاکی مفید به نام کرم کود یا کرم قرمز است. این کرم ها می توانند مواد زباله  ی گیاهی را به کود مفید برای گل های آپارتمانی و یا گیاهان و سبزیجات باغچه تبدیل کنند. انجام این کار در منازل، حجم زباله را به کمتر از نصف کاهش می دهد، همچنین از تولید مواد سمی و مخرب محیط زیست جلوگیری نموده و هزینه ی انتقال و دفع زباله ی شهری را بیش از ۷۰ درصد کاهش می دهد. علاوه بر این بازیافت مواد جامد زباله ها راحت تر انجام می شود. در این کتاب سعی شده نحوه ی زندگی کرم های خاکی و فواید آن ها برای گیاهان، محیط زیست و انسان ها به زبانی ساده برای کودکان و نوجوانان بیان شود.
والدین گرامی و مربیان محترم، بایستی به کودکان و نوجوانان آموزش داده شود تا از سنین خردسالی به حفظ محیط زیست اهمیت داده و راه های جلوگیری از آلوده نمودن محیط زیست را بیاموزند.

در این کتاب نحوه نگهداری از کرم های کود(کرم قرمز) اموزش داده شده است.

اطلاعات کلی در مورد این کرم:

نام:کرم کود-کرم قرمز- کرم کمپوست-Eisenia Foetida

قرمز مایل به قهوه‌ای رنگ
۱٫۵cm – ۴٫۵ cm طول
۰٫۵gr – ۲٫۱gr وزن
۳ تا ۶ سال دوره زندگی

ناشر:سرویاسین

نویسنده:علیرضا آذربایجانی

تصویرگر: زهرا شیخ

قیمت:۵۰۰۰ تومان

کتاب برگزیده جشنواره رشد کتاب های کمک آموزشی

علوم تجربی ـ مهارت‌های زندگی

کرم‌های باغچه ما. آذربایجانی، علیرضا. تهران: سرو یاسین، ۱۳۹۲، ۲۸ ص. وزیری. شابک: ۲-۹۲-۵۸۵۱-۶۰۰-۹۷۸٫ مناسب برای: دانش‌آموز دوم تا چهارم ابتدایی

یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۲
مدیر